07242019چهارشنب
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۸۰۲۲۵3849

سخنی با تأثیرگزاران در انتخاب رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران

به قلم ـ عباس کرم الهی

در آغاز می خواهم شما را دعوت کنم به شناخت بیشتری به بهروز نعمتی سرپرست فعلی کشتی جمهوری اسلامی ایران و در پایان از شما بخواهد آینده ی کشتی را به دست کسی بسپارید که عدالت سرلوحه ی کارش باشد و از نظر منش پهلوانی محبوب و مقبولیت داشته باشد .

بهروز نعمتی (زاده ۱۳۴۷ اسدآباد) سیاستمدار ایرانی است، که هم‌اکنون به عنوان نماینده ی تهران در دوره ی دهم مجلس شورای اسلامی و سخنگوی هیئت رئیسه ی مجلس، فعالیت می‌کند. وی پیشتر در دوره ی نهم مجلس شورای اسلامی، به عنوان نماینده اسدآباد از استان همدان، در مجلس حضور داشت.

نعمتی دانش‌آموخته ی کارشناسی الهیات و معارف اسلامی و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه رازی است. از سوابق شغلی وی می‌توان به فرمانداری بیجار و ریاست هیئت مدیره شرکت کفش ملی اشاره کرد.

در تاریخ 14 اردیبهشت ماه 1398 چون دکتر حمید بنی تمیم برای  به دست آوردن کرسی ریاست فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران داوطلب شده است ؛ دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ، بهروز نعمتی که از قبل عضو هیئت رئیسه ی فدراسیون کشتی نیز می باشد را تا زمان برگزاری انتخابات به عنوان سرپرست این فدراسیون منصوب نمود .


تا به این جای کار حرفی نیست ، هر چند که دولت تدبیر و امید در حال بررسی است که چند شغله ها و یا دو شغله ها را از کارهای دوم و چندم دور کند ، اما انتصاب بهروز نعمتی که هم نماینده ی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و هم سخنگوی هیئت رئیسه  و حضور وی در وزارت نفت جای سئوال است که چرا این فرد به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی منصوب شد .

اگر بخواهیم عینک خوش بینی را روی چشم بزنیم باید گفت چون سرپرست فدراسیون صرفا تا زمان برگزاری انتخابات است  و به خاطر این که به امورات داخلی فدراسیون بپردازد مته به خشخاش نمی زنیم ، اما وقتی که این سرپرست جابه جایی ها و کنار گذاشتن برخی از مدیران و مسئولین فدراسیون و انتصاب برخی به جای آنها را در دستور کار خود قرار داده است شک اهالی کشتی را بر می انگیزد .

هر چند که سرپرست فدراسیون در مصاحبه های  و دیدارهای خود با قاطعیت اعلام کرده که همه ی هدفش برگزاری انتخابات به نحو شایسته است اما این تغییر و تحولات و عزل و نصب هایی که در فدراسیون کشتی  در حال انجام است ، نشان می دهد قبل از انتخابات وی مأموریت دیگری دارد .


هر سرپرست  نهایتا 4 تا 6 ماه  می تواند این مسئولیت را  عهده دار باشد  هر چند که اینطور به نظر می رسد که وزارت ورزش و جوانان  تا 2 ماه آینده  تکلیف انتخابات را مشخص خواهد کرد  اما شواهد چیز دیگری را نشان می دهد ؛ آیا بهروز نعمتی قصد آن را دارد که با این تغییر و تحولات  جهت دار و با برنامه ، انتخابات را به سمت یک نامزد خاص  تداعی کند ؟ اگر دکتر حمید بنی تمیم به خاطر این که چون ذینفع است و ممکن است در دوره ی سرپرستی اش برای کسب آرا با این و آن صحبت کند کنار گذاشته شده « هر چند تا جایی که به خصوصیات اخلاقی بنی تمیم شناخت دارم اهل این صحبت ها و کارهای کثیف نیست»  پس چرا بهروز نعمتی که باید در پنهان هم بی طرف باشد کاری می کند که افکار را به این وادارد که ایشان تمایل دارد فلان داوطلب به عنوان رئیس فدراسیون کشتی انتخاب شود ؟

سخنی با روئسای هیئت های کشتی استان ها :

شما که زحمت کشان اصلی کشتی ایران هستید ، شما که در انتخاب بهترین مربیان  تلاش می کنید تا استان شما در تیم های ملی ملی پوش داشته باشد ؛ بدانید سرنوشت کشتی ایران به دست شما رقم می خورد و در کنار آن پیشکسوتان و مربیان زحمت کش که هر کدام کارنامه ی درخشانی در کشتی ایران دارید ؛ اجازه ندهید که سیاست در کشتی وارد شود ؛ هر چند که شما خود عقل سلیمی دارید و ایده پرداز هستید اما مواظب باشید که کسی انتخاب شود تا بتوان به آینده ی کشتی امیدوار باشیم ؛ در پایان دوره ی سرپرستی دکتر حمید بنی تیم تیم های کشتی فرنگی و آزاد کار ایران قهرمان آسیا شدند ؛ ایشان با خاطره ای خوش سرپرستی را واگذار کرد ، پس با دید باز به فکر درخشش کشتی ایران در مسابقات جهانی و المپیک در پیشرو باشید .

امد است جامعه ی کشتی ، آنهایی که حق رأی دارند و در روز انتخابات  می خواهند برای کشتی ایران تصمیم بگیرند به دور از هر گونه رابطه ، سیاسی کاری و.... از بین داوطلبین فردی را انتخاب کنند که  کشتی استان ها و شهرستان ها دیده شود ، فردی که الگوی ادب و معرفت بوده و عدالت سرلوحه ی کارش باشد ، پهلوانی را دریابیم چون قهرمانی با داشتن منش پهلوانی به دست می آید و ارزش پیدا می کند .

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست