05242019جمعه
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۷۰۶۲۱3375

یادواره شهید حیاری و شهید بریهی با آوردن دو شهید گمنام در شوش عطرآگین شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 18:10 روز سه شنبه 20 شهریور 1397 ؛ هم زمان با آغاز سال 1440 هجری قمری و اولین روز از ماه محرم الحرام ، ماه پیروزی خون بر شمشیر ؛ به همت  ناحیه ی مقاومت بسیج ، ستاد امر به معروف  و نهی از منکر و کانون بسیج ورزشکاران ، یادواره ی  شهدای مدافع حریم ولایت « سروان پاسدار شهید احمد حیاری و ستوان یکم پاسدار علی بریهی » در سالن امور تربیتی شوش برگزار شد .

به گزارش شوش نیوز ، سروان پاسدار علیرضا ایمانی فرمانده ناحیه ی مقاومت بسیج شهرستان شوش ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام ؛ به پیام شهدا اشاره کرد و گفت : شهداء از آنجایی که  جان نازنین و با ارزش خود را تقدیم به « اسلام ، نظام ، ولایت و امنیت کشور » نمودند ابتدا به ما می گویند «  ما از باورهای دینی دفاع کردیم و نگذاشتیم این راه بدون رهرو بماند  تا خدایی نکرده احساس شود راه امام حسین(ع) قطع شده است .» و باید این نکته را هم اضافه کنم هر جا که مرز اسلام به خطر افتاده است ، شهداء جان نثاری کرده اند و اگر بخواهید نگاهی گذدرا به تاریخ پیروزی انقلاب اسلامی داشته باشیم مشاهده می کنیم که جوانان این مرز و بوم با نثار جان خود در « پیروزی انقلاب اسلامی ، مقابله با منافقین  و شهادت در ترورها و بمب گذاری ها ، هشت سال دفاع مقدس ، برقراری امنیت و دفاع از حریم ولایت » هم چون شهدای صدر اسلام و واقعه ی کربلا ؛ در پایداری و استحکام دین ناب محمدی سهم به سزایی داشته اند و امروز نیز این راه هم چنان باز است .


وی افزود : روحیه ی ایثار و شهادت طلبی در عصر حاضر با وجود جوانان بسیجی و غیور  جاوید است و هرگز نمی میرد  ، دشمنان ما  به دنبال آن هستند  که روحیه ی شهادت طلبی را از ما بگیرند و می گویند از شهدایی همانند « شهید حسین فهمیده ، شهید بهنام محمدی، شهید عبدالامیر عمله ، شهید احمدحیاری ، شهید علی بریعی و....... » دیگر حرف نزنید ؛ در حالی که از این غافلند ما هر چه داریم از شهداست و زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی این شهدای والامقام باید نسل به نسل منتقل شود تا همه بدانند این جوانان در چه راهی شهید شده اند .

سروان ایمانی در ادامه خاطر نشان نمود : شهداء از بعد ظاهری  از این سرزمین دفاع کردند و از بعد ذاتی از «مکتب اسلام ، دین و ولایت » دفاع نمودند  و شهدا در پیام بعدی خود به ما می گویند : « ما نگذاشتیم حتی یک وجب از خاک پاک  ما بعد از هشت سال دفاع مقدس در دست دشمن بماند و نگذاشتم که فرهنگ عاشورایی به فراموشی سپرده شود  ، لذا شهید شدیم  که مکتب حسین ابن علی (ع) زنده بماند . » و این یعنی  جوانان ولایی ، حزب اللهی و بسیجیان ، این سربازان راستین ولایت راه شهدا را ادامه می دهند تا مکتب حسین ابن علی(ع) جاوید بماند .

فرمانده ناحیه ی سپاه شهرستان شوش در ادامه تصریح نمود : مکتب حسین « شهید ، ایثارگر ، رزمنده ، جانباز ، فداکار و.... » پرورش می دهد و در مجموع  این مکتب یک دانشگاه است  و اگر ما این راه را نگهداریم  مشت محکمی بر دهان دشمن  خواهیم زد .


سروان ایمانی در ادامه به  حرکات اخیر آمریکا و همدستانش در بصره ی عراق اشاره کرد و گفت :  دشمن می خواهد  بین شیعیان عراق و ایران  تفرقه بیاندازد ؛ به عراقی ها می گوید اگر شما مشکل برق و آب دارید ، اگر هور شما به آتش کشیده شده است  و ...... نقشه ی ایرانی ها است و به مردم ایران می گویند اگر کنسولگری شما در بصره به آتش کشیده شده است کار شیعیان عراق است ، در حالی که هم ما می دانیم و هم دولت و ملت عراق که این ترفندها و نقشه ها به دستور آمریکا توسط داعش  طراحی و اجرا شده است و ما  در این مکان و در این یاواره ی شهداء با قاطعیت اعلام می کنیم نیاز امروز ما مقابله با حیله و نیرنگ دشمن  همان پایمردی ، ایثار و شهادت است و با غیرتی که از سربازان مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای « مدظله العالی»  داریم تمام نقشه های دشمن در نطفه خفه خواهند شد چون این سربازان می دانند که اگر می خواهند راه شهداء ادامه یابد می بایست  روشنگری و بصیرت خود را روز به روز بیافزایند .

سردار احمد خادم سید الشهدا فرمانده قرارگاه مقدم جنوب «کربلا» ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام و ایام سوگواری سرور و سالتار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)  ، به ادای انجام تکلیف شهداء اشاره کرد و خاطر نشان نمود : در کربلا از حضرت علی اصغر(ع) طفل شش ماهه کوچک ترین تا حبیب ابن مظاهر مسن ترین شهید ، به تکلیف خود عمل کردند ، امام خمینی(ره) بنیاد گزار نهضت انقلاب اسلامی از ابتدا تا انتها نیز به تکلیف خود عمل کرد و در این باره می فرماید : «همه ی  ما مأمور به اداي تكليف و وظيفه‌ايم . »


وی افزود : امام خامنه ای«مدظله العالی در رابطه با تكليف‌گرايي و نتيجه‌گرايي فرمودند: «حتماً تكليف‌گرايي معنايش اين‌ است كه انسان در راه رسيدن به نتيجه مطلوب، بر طبق تكليف عمل كند، بر خلاف تكليف عمل نكند، ضد تكليف عمل نكند، كار نامشروع انجام ندهد ....... » امام خميني(ره)، تكاليف الهي را از الطاف خداوند دانسته، مي‌فرمود: «ما تا در اين حيات دنيوي هستيم، تا در اينجا هستيم، مأموريت‌ها از طرف خداي تبارك و تعالي داريم و بايد قيام كنيم به اين مأموريت‌ها. بايد غفلت نكنيم از تكاليف الهيه. تمام تكاليف الهيه، الطافي است الهي و ما خيال مي‌كنيم تكاليفي است، همه‌اش الطاف است...»

سردار خادم سید الشهداء در تکمیل سخنان خود اظهار داشت : اگر در طول هشت سال دفاع مقدس در همین جبهه ی شوش جنگیدیم ؛ اگر استان خوزستان 23 هزار شهید تقدیم نمود و اگر  شهرستان شوش حدود 650 شهید  هدیه داد و مردم این شهر  مقاومت کردند  و با حمایت و پشتیبانی از رزمندگان  باعث شدند تا ما به پیروزی برسیم در واقع همان انجام دادن تکلیفی است که املام خمینی(ره) فرمود :

« خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد . »


وی در ادامه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی شهید علی بریعی و شهید احمد حیاری تصریح نمود : به برکت  خون همین دو شهیدی که در مراسم آنها حضور داریم  با امنیت کامل دور هم جمع شده ایم تا بگوییم  بریهی و حیاری در دو جبهه و دو نقطه ی متفاوت جنگیدند و با جان نثاری جان با ارزش خود را تقدیم اسلام و انقلاب نمودند ، هفت سال پیش شهید علی بریهی در مبارزه با گروهک های « پژاک ، کوموله  و دمکرات ها» در غرب کشور به شهادت رسید ، گروهک هایی که از مردم کرد باج می گرفتند و در دل کوه حفره هایی  درست کرده بودند و دسترسی به آنها در آن سرمای 45درجه زیر صفر  خصوصا به هنگام بارش برف که به ارتفاع 20 متر می رسید بسیار سخت و دشوار بود ؛ منطقه ای ای که  بعدها تبدیل به محلی شود که نیروهای ما با موشک های هوشمند و نقطه زن  نیروهای داعشی و نیروهای عضو حزب کارگران کردستان موسوم به «پ ک ک» به درک  فرستادند . و سه سال پیش شهید احمد حیاری که برای دافع از حریم ولایت جان با ارزش خود را تقدیم نمود .


فرمانده ی  قرارگاه مقدم جنوب «کربلا» نحوه ی تشکیل لشکر بدر به دستور امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت : «سپاه بدر» شاخه‌ای از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در سال ۱۳۶۱ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) تشکیل شد و پس از ۳۰ ماه رهبری آن به آیت‌الله سید محمد باقر حکیم منتقل شد. اعضای سپاه بدر مبارزه با رژیم صدام حسین را «جهاد فی‌سبیل‌الله» و خود را از فدائیان امام خمینی(ره) می‌دانستند. و همین سپاه که به لشکر توسعه یافت در حال حاضر به عنوان « حشد شعبی و یا به عبارتی نیروی بسیج مردمی عراق »  همانند حزب الله لبنان ؛ قوی‌ترین گروه شیعه در عراق است  .

وی افزود : در کشور سوریه هم با تشکیل نیروی مردمی بسیج و با همکاری نیروهایی از « ایران ، پاکستان ، عراق ، لبنان و... » 80 درصد از سرزمین این کشور که در اختیار تکفیری ها و داعشی ها بود را آزاد نمودند و در نتیجه باید گفت هر وقت پای مردم در میان باشد و هیچ قدرتی نمی تواند به نیروی مردمی  هجمه ای داشته باشد .


سردار خادم الشهداء  به جنگ اقتصادی اشاره کرد و اظهار داشت : به فرموده ی آقا در این جنگ اقتصادی هیچ بن بستی وجود نداریم و هر کس که از بن بست حرف می زند یا جاهل است و یا خائن  ؛ هدف دشمن  این است  که از چنین  موقعیتی استفاده کند تا  جمعیت 20 میلیونی که زیر بیرق امام حسین(ع) در اربعین حسینی  به کربلا می روند را کم رنگ کند  غافل از این که باید بداند من از اهواز که به شوش می آمدم هنوز اول محرم است اما در این فاصله ی 100 کیلومتری بیش از 100 موکب  دایر شده است و این زنگ خطری برای دشمن است تا بگوییم این موکب ها فقط برای توزیع شربت و خرما و آب نیست بلکه  سازماندهی  لشکر امام زمان(عج)  شروع شده است  ، چون امام عصر (عج) لشکر می خواهد  و در چنین شرایط اقتصادی  نباید سستی از خود نشان دهیم  ، مسئولین و مردم دست در دست هم دهیم  تا از این مشکل هم با سربلندی خارج شویم .


وی افزود : همین شهرستان شوش  که یک قطب کشاورزی کشور و استان است  اگر مشکل 550 هزار هکتاری مرتفع شود  به جرأت می تواند گفت خوزستان می تواند  گندم  کل کشور را تأمین نماید . پس بیایید به جای نق زدن  و بذر نا امیدی پاشیدن  ، کار و تلاش کنیم  و ثابت کنیم که خلعی در اقتصاد بدون نفت هم به وجود نمی آید .

از دیگر برنامه های این یادواره می تواند به ذکر مصیبت و نوحه سرایی حاج ناصر پیوست مداح اهل بیت (ع) به دو زبان فاصله و عربی ، رو نمایی پیراهن ورزشی منقوش به تصاویر « شهید احمد حیاری و شهید علی بریهی و اهدا آنها به کانون مقاومت بسیج ورزشکاران استان خوزستان و آوردن دو شهید گمنام « که در محور عملیاتی والفجر 8 (ایذایی ام الرصاص )  به تاریخ 15 بهمن ماه 1364 صورت گرفته بود » اشاره کرد که این یادواره را عطرآگین نمود .


 

از دیگر نکات مهم و با ارزش این یادواره که نباید آن را نادیده گرفت بوسیدن دست پدر شهید علی بریهی توسط سردار سرتیپ احمد خادم سید الشهدا فرمانده قرارگاه مقدم جنوب «کربلا» است تا درسی باشد برای آن دسته از کسانی که شهدا را فراموش نکنند .


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست