02222019جمعه
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۷۰۷۲۰3438

دعای پر فیض ندبه همچون هفته های گذشته در بقعه ی امامزاده عبدالله بن علی(ع) و دعبل خزایی برگزار شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 6:45 صبح روز جمعه 20 مهرماه 1397 به همت مجمع الذاکرین شهرستان شوش ، همچون هفته های گذشته دعای پر فیض ندبه در نمازخانه ی بقعه ی امامزاده عبدالله بن علی(ع) و دعبل خزایی برگزار شد .

به گزارش شوش نیوز ؛ با حضور منتظران آقا امام زمان(عج) ، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و جمعی از شهروندان ولایی ، دعای پر فیض ندبه توسط  « حاج رحمن بیات ، حاج صفرعلی صفرپور ،کربلایی موسی مطیرزاده، ملا صفر بیاتیانی ، کربلایی عبدالنبی دیناروندی ، کربلایی یاسر سواری و.... » برگزار شد .


حاج غلامعلی محول یکی از بانیان مجمع الذاکرین شهرستان شوش پس از قرائت دعای ندبه به رسالت حضرت زینب(ع) پس از به شهادت رساندن امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت : نهضت عاشورا دو بخش دارد؛ یک بخش آن توسط امام حسین(ع) مدیریت می شود. در قرآن کریم 84 مرتبه از منزلت امام یاد شده و توسط خداوند متعال تعیین می شود. بخش اول را شخصیتی رهبری می نماید که ولی خدا و معصوم بود، اما بعد از ظهر روز عاشورا، این وظیفه به دوش حضرت زینب(س) گذاشته می شود .


وی افزود: « حضرت زینب(س) دختر حضرت علی(ع)، وظیفه ی پیام رسانی نهضت عاشورا را دارد و باید بحران را مدیریت کند؛ بحرانی که مافوق بحران های امروزی است و مستقیم دین اسلام را هدف قرار داده بود». تحولات روز عاشورا و قیام امام حسین(ع) را بانویی مدیریت کرد که ۶ برادر و ۲ فرزند را از دست داد ، با این حال هم رهبری اهل بیت(ع) را به دوش داشت و هم جان امام زمانش(امام سجاد) را از آتش خیمه ها نجات داد و در میدان قتل گاه بدن مطهر امام حسین(ع) را روی دست گرفت و فرمود: « خداوندا این قربانی اندک را از ما بپذیر!» این جریان حتی اشک کوفیان را سرازیر نمود . حضرت زینب (س) قدم به قدم طوری مدیریت کرد که حتی دشمنان ابراز ندامت و پشیمانی می نمایید؛ حضرت زینب(س) پرچم دار قیام امام حسین(ع) بود.


 

شایان ذکر است در این هفته به سراغ حاج محمدحسین صفر پور رفتیم تا ضمن معرفی خود بگوید که چرا به کارهای مذهبی و خصوصا مداحی رو آورده است :

وی گفت : بسم الله الرحمن الرحیم ـ محمدحسین صفرپورهستم متولد 1329 که در روستای خیرآباد به دنیا آمدم و از سن 12 سالگی به شهر شوش هجرت نمودیم  و از همان سال  به حسینیه ی اعظم رفته و با گروه مارش این حسینیه  مداحی را آغاز کردم  ، همه می دانند که از قدیم حسینیه ی اعظم شهرستان شوش دو هیئت دارد ، هیئت سینه زنی و گروه مارش و من در گروه مارش مداحی داشته و علاوه بر آن تا زمانی که قدرت به دست گرفتن پرچم را داشتم در تعزیه ی حسینی شوش پرچمدار شبیه آقا امام حسین(ع) بودم که این نقش را ابتدا مرحوم  ملا مجید و پس از آن سید احمد سید معصومی بر عهده داشتند . و پس از آن که جوان تر ها پرچم را به دست گرفتند من نقش جون  غلام امام حسین(ع) را بازی کردم .

وی افزود : مرحوم ملا میرزا انصاری حدود 70 سال پیش اقدام به راه اندازی مجمع الذاکرین نمود و من با توجه به این که بیش از 35 سال است هم شعر آئینی و نوحه خوانی می سرایم ، مداحی را هم همزمان آغاز کردم ولی حدود 15 سال است که در مجمع الذاکرین به قرائت دعای ندبه مشغولم .


حاج محمدحسین صفر پور در ادامه به معجزات امام حسین(ع) اشاره کرد و خاطرنشان نمود : بر خلاف این که معاندان قصد دارد شور حسین را از دل ها خارج کنند مردم ولایتمدار شهرستان شوش همچون سایر نقاط کشور حب حسین(ع) را را تا ابد در دل دارند و نسل به نسل این را منتقل می کنند  ؛ شما در نظر داشته باشید وقتی در تعزیه ی حسینی وقتی یکی از  شبیه خوانان که تعزیه های « حضرت ابوالفضل العباس (ع)، حضرت علی اکبر(ع) ، حضرت قاسم ابن الحسن(ع)  و یا امام حسین(ع) » را اجرا می کنند و به شهادت می رسند ، مردم سراسیمه به طرف محل شهادت می روند و خاک و  تکه های پارچه را برمی دارند و با خود می برند ، چرا؟ بحث صرفا اعتقادات نیست بلکه در کنار این اعتقادات  مردم معجزه دیده اند ، بوده اند خانواده هایی که پزشکان از معالجه ی بیمار آنها نا امید شده اند و یا زنانی که سال ها در حسرت داشتن فرزند مانده اند ولی وقتی با خلوص نیت دل را به خداوند یکتا و ائمه ی اطهار(ع) متصل کرده اند همان خاک و تکه پارچه ها بهترین دارو برای مداوا  و رسیدن به حاجت شده است ، آن بیمار به زندگی برگشته و آن زنان سال بعد با فرزندی در بغل در سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) حضور یافته است .


وی افزود : دشمنان قصد داشتند محرم و صفر امسال را کم رنگ کنند اما دیدید که حتی این گرانی ها و تحریم ها نتوانست ذره ای از شور حسین را از دل ها بزداید و از طرفی هم برگزاری روضه ها و مجالس بیشتر شد و هم نذر و نذورات مردم به طرف ایستگاه های صلواتی ، مواکب و تکایا بیشتر روانه گردید .

حاج محمدحسین صفرپور  در ادامه به یکی از معجزاتی که شخصا خود دیده اشاره کرد و تصریح نمود : یک شب که خوابیده بودم  در عالم رویا امام علی(ع) را دیدم که به من فرمود : « چه می خواهی ؟ » گفتم می خواهم شعری  در وصف شما بسرایم و از خداوند در همان خواب و رویا خواستم که  به من قدرتی دهد که شعری را که می سرایم آن را حفظ کنم ، در عالم خواب یک بیت سرودم ، صبح که برای نماز از خواب بیدارشدم با تأسی از همان بیت  13 بیت دیگر هم سرودم و این را یکی از معجزات الهی برای خود می دانم  و این شد که  سرودن اشعار نوحه در من پر فروغ تر شد و تا کنون بیش از 300 نوحه را سروده ام .

وی در ادامه خطاب به جوانان گفت : هر چه داریم از محرم و صفر است و اگر جوانان  می خواهند منحرف نشوند  در مراسم « ادعیه ، روضه خوانی و سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) » با خلوص نیت حضور یابند و مطمئن باشند  همین  عزاداری ها اگر با خلوص نیت باشد  آنها را در آخرت بیمه خواهد نمود .

وی در پایان دو بیت از سروده های خود را به عنوان وصیت  مطرح کرد و در این خصوص اظهار نمود : با توجه به این که مرگ و زندگی دست پروردگار است و ما هم باید همیشه  برای مرگ آماده باشیم همانطور که دیدید  زنده یاد حاج محمود بیاتیانی از بین ما رفت و قطعا روزی ما هم باید از این دنیای فانی برویم لذا از خانواده ی خود و همچنین مجمع الذاکرین می خواهم پس از مرگم این دو بیتی را بر سنگ مزارم حک کنند :

من آن قطره ز دریای محبان حسینم

من آن ذاکرم که دست به دامان حسینم

بنویسید  عزیزان به روی سنگ مزارم

من غلامی ز خیل غلامان حسینم

 

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست