07242019چهارشنب
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۶۱۱۱۸3048

نشست شب خاطره ی انقلاب در حوزه ی علمیه ی شوش برگزار شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 20:15 چهارشنبه 18بهمن ماه 1396 به همت بسیج طلاب و روحانیون شهرستان شوش ، نشست شب خاطره ی انقلاب در حوزه ی علمیه ی امام محمد باقر(ع) این شهرستان برگزار شد .

 

به گزارش شوش نیوز ؛ استاد جعفر دیناروند رئیس کارگروه تخصصی امور اجتماعی اتاق فکر انجمن روزنامه نگاران ضمن قدر دانی از بانیان برگزاری این نشست به نقطه ی آغزین انقلاب اسلامی  اشاره کرد و خاطر نشان نمود :  از صدر اسلام امامت و ولایت فقیه  که از همان ابتدا بارها به آن حمله شده و این حملات همچنان ادامه دارد  و دشمن به دنبال آن است که ولایت را از شیعه جدا کند  و اگر موفق به این کار شود چیزی از شیعه باقی نخواهد ماند .

 

وی افزود : اگر بخواهم انقلاب اسلامی را در شهرستان شوش تجزیه و تحلیل کنم  وقت زیادی را می طلبد ، اما به چند خاطره از دوران انقلاب اشاره می کنم و بعد در جمع بندی می گویم که رهبری این انقلاب به دست چه کسی در شهرستان شوش بود .

 

استاد دیناروند در بازگو نمودن اولین خاطره ی خود گفت : وقتی که نیروهای پاسگاه آن زمان خیلی ما را اذیت می کرد ، یکی از انقلابیون شوش به من گفت به فکر آن هستم که با خنجر یکی از نیروهای پاسگاه را بکشم و از تو می خواهم همکاری داشته باشی ، قرار شد من در مقابل کوچه ی ضلع جنوبی حسینیه اعظم بایستم و وقتی نیروها آمدند آنها را به طرف خود بکشانم و وقتی حسابی سرگرم صحبت شدند به دوستم اشاره کنم تا کار خود را انجام دهد ، همیشه دو نفر با هم از میدان معلم امروزی تا آخر آسفالت قدم می زدند که یکی از آنها اسلحه ی ژ ـ سه داشت و یکی دیگر فاقد اسلحه بود ، اما آن روز فقط یک نفر این مسیر را طی می کرد و با این حساب کار ما آسان تر شده بود .


 

وی افزود : وقتی که من در محل مورد نظر ایستاده بودم و آن نیروی نظامی نزدیک شد وی را صدا کردم که به طرفم آمد ، جوانی 23 ساله بود از او پرسیم « سرکار بچه ی کجا هستی ؟ » گفت : شیراز ـ گفتم : « چند ماه خدمت هستی؟ » گفت : پنج روز دیگه خدمتم تمام خواهد شد و مادرم برای این زمان لحظه شماری می کند ؛ وقتی این را شنیدم دلم سوخت و به آن دوست انقلابی ام گفتم این یک سرباز است و از جنس مردم می باشد و بعد فکر کردم اگر این سرباز را می کشتیم پاسخ خداوند را چه می دادیم .

 

رئیس کارگروه تخصصی امور اجتماعی اتاق فکر انجمن روزنامه نگاران در ادامه به دومین خاطره ی خود اشاره کرد و خاطر نشان نمود : یک میله با قطر حدود12 اینج و با ارتفاع 12 متر در میدان یازهرا (چاییده ی سابق) نصب بود که تاج شاه نیز بر روی آن خودنمایی می کرد ، تویسرکانی یکی دیگر از انقلابیون شوش از ساعت 12 شب تا 5 بامداد و با استفاده از یک اره ی دستی این میله را برید و در رودخانه شاوور انداخته بود ، با بردیدن این میله انقلابیون شوش به نتیجه ی کار خود امیدوارتر شدند .

 

استاد جعفر دیناروند سومین خاطره ی خود را با معرفی رهبر انقلاب اسلامی در شهرستان شوش معرفی نمود : سيد محمود دوست مرحوم پدرم بود که همیشه جویای احوال همدیگر می شدند ، یکی از روزها وقتی که پدرم جویای احوال فرزندان سید محمود شد ، در پاسخ گفت : « همه ی بچه ها حالشان خوب است فقط نگران محمد کاظم هستم که به حوزه ی علمیه ی قم رفته و بر علیه شاه حرف می زند » و این محمد کاظم در واقع همان شهید حجت الاسلام سید محمدکاظم دانش اولین نماینده ، اولین امام جمعه و بانی راه اندازی « حزب جمهوری اسلامی ، کمیته ی انقلاب اسلامی ، سپاه پاسداران و کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) » بود . به رهبری این سید در 21 بهمن سال 1357 به طرف پاسگاه حسین آباد که این روزها به پاسگاه  شهید عباس نادری تغییر نام یافته است حرکت کردیم ، وقتی که رسیدیم  فرمانده پاسگاه  شهید دانش را به درون پاسگاه دعوت نمود و گفت : « ارتش با مردم بیعت کرده و من هم قصد دارم کلید اسلحه خانه را به شما بدهم » شهید دانش کلید را از وی گرفت ، اما وقتی قصد دست بردن به اسلحه را داشته خود مورد هدف یک گلوله قرار می گیرد  و در جا با توجه به این که همانند شیلنگ از سرش خون فوران می کرد از این دنیا رفت . و در این موقع که فردی به نام سجادی از نیروهای پاسگاه خیلی ما را اذیت می کرد به تورمان خورد اما شهید دانش گفت : « او را به حال خود رها کنید وقتی هم که قصد داشتیم در مورد زن و فرزندان رئیس پاسگاه تصمیم بگیرید ؛ شهید دانش گفت : زن و بچه  در امنیت کامل به سر برند و لذا ما آنها را به خانه ی پدرش تحویل دادیم .

 

وی در پایان طلاب را به تفکر و اندیشیدن و استفاده از تعقل دعوت نمود و گفت : به هیچ عنوان از مقام معظم رهبری  دوری نکنید  و از ولایت فقیه حمایت و پشتیبانی کنید .

در پایان  رئیس حوزه ی علمیه ی امام محمدباقر(ع) سه جلد کتاب نفیس را به استاد جعفر دیناروند هدیه داد اما استاد هدیه ی خود را به عباس کرم الهی اهدا نمود و گفت : این خبرنگار خستگی ناپذیر که تا پاسی از شب اقدام به تایپ اخبار رویدادهای شهرستان شوش در تمام ابعاد می کند ولی هیچوقت مزد زحماتش داده نمی شود ، البته همه ی خبرنگاران شهرستان شوش همانند ایشان مورد بی مهری قرار می گیرند و من تا زمانی که در عمل توجه به خبرنگاران را نبینم  به شعار دادن  توجهی نمی کنم .


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست