10172018چهارشنب
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۷۰۲۲۱3185

هنرمندان شوش نگران نباشند ، گره کار به دست ناصر چنانی باز شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه 1397وقتی جهت تمرین نمایش « کماندومینو » نوشته ی خدادادرضایی به کارگردانی اینجانب عباس کرم الهی کاری از گروه تئاتر اندیشه وابسته به دفتر انجمن هنرهای نمایشی اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش به تالار نیایش رفتیم با در بسته رو به رو شدیم .

این در حالی بود که هم از اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم از دفتر انجمن هنرهای نمایشی به صورت جداگانه مجوز کتبی برای تمرین نمایش در روزهای زوج هفته از ساعت 19 الی 21 را گرفته بودیم و تا روز دوشنبه 17 اردیبهشت بر اساس همین مجوزها  تمرینات خود را انجام داده بودیم .

اما وقتی که نگهبان تالار ما را به خواندن اطلاعیه ای دعوت نمود و خود را مأمور و معذور دانست ناخواسته چون یکی از بازیگران ما از منطقه ی صنعتی هفته تپه ، یکی از جریه ؛ دو نفر از ابوذرغفاری ، دو نفر از روستای عمله سیف و یکی هم از کوی سلمان فارسی آمده بودند ؛ پیگیر کار شده و ابتدا موضوع را سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش ، عبدالحسین رسته خاک خزانه دار دفتر انجمن هنرهای نمایشی شهرستان شوش ، که تمرین نمایش  ایشان از ساعت 21 به بعد همان شب بود و بالاخره محمد یاقوتپور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان در میان گذاشتم .

روی اطلاعیه نوشته شده بود  : « هنرمند ارجمند ـ زمان استفاده  از فضای داخلی نیایش برای کلیه ی انجمن های فرهنگی و هنری و گروه های نمایشی ؛ از ساعت 9 صبح تا ساعت 7 بعداز ظهر می باشد . خواهشمند است طبق برنامه ی زمان بندی از پیش تعیین شده در محل تالار حضور یابید . با سپاس ـ مدیریت تالار نیایش شهرستان شوش »

همه ی ایرانیان علاقه مند به هنر ، خصوصا تئاتر می دانند که کلیه ی بازیگران ، عوامل فنی و کارگردانان این رشته « دانش آموز ، دانشجو ، کاسب و یا کارمند » هستند و تا ساعت 17:30 مشغول به تحصیل و یا کار خود هستند و اصلا قادر به حضور در تالار نیایش نیستند که به تمرین بپردازند .

سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی و خزانه دار دفتر هنرهای نمایشی به جاهای مختلفی زنگ زدند تا این که یکی از دست اندرکاران راه اندلازی سینما دیجیتال که دوستی با  مدیریت تالار نیایش دارد و نمی خواست نامی از وی برده شود تماس گرفت و گفت : امشب را به ضمانت من تمرین کنید ولی روز شنبه در رفع این مشکل رایزنی های خود را با منابع زیربط داشته باشید .

یکی از عزیزان در حالی که جلوی تالار تمرین خود را آغاز کرده بودیم به این منظور که ممکن است روز شنبه این مشکل حل نشود یکی دو عکس از تمرینات گرفت ؛ تا این که شب هنگام برخی از دوستان از جمله محمد ضمدی به خاطر این که چرا هنرمندان باید پشت درهای بسته تمرین کنند جویای اطلاعاتی در این زمینه شد اما صحبتی در مورد  پخش آن در فضای مجازی نشد چون اگر قرار بود این موضوع رسانه ای شود ، به شخصه این کار را انجام می دادم .

امروز جمعه 21 اردیبهشت 1397 نیز متوجه شدم که این خبر در کانال صدای کرخه ، گروه کانون فرهنگی و هنری توسط خدیجه طالبی  و به همت رضا طاهری و محمد زارعی در دو گروه دیگر  منتشر گردید .

اما بعد از این که از نماز جمعه و راهپیمایی محکومیت ترامپ رئیس جمهور روانی آمریکا به خانه برگشتم ، ناصر چنانی معاونت هنری و سینمایی  اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان  خبر خوشی مبنی بر این که مشکل  استفاده ی هنرمندان از تالار نیایش حل شده باید به هنرمندان رشته ی تئاتر بگویم هر چند که اینجانب سیبل این اطلاعیه قرار گرفتم ، اما خوشبختانه نگران نباشید ، گره به دست ناصر چنانی باز شد .

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست