02202018سه شنبه
Last updateیکشنبه, 11 آوریل 3260 9pm

اولین شب شعر ایثار در تالار نیایش شوش برگزار شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 20:25 جمعه 13 بهمن 1396 ، اولین آیین شب شعر ایثار ، به یاد سردار سرلشکر شهید حسن درویشی ، با حضور جمعی از مسئولین ، شاعران انجمن شعر و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس  در تالار نیایش برگزار شد .

مثنوی مردان سبز

بهجت کریمی معروف با تخلص « گلشن » شاعری از تهران بزرگ ، از وقتی که فاجعه ی پاساژ پلاسکو رخ داد ، به مناسبت های مختلف غزلی را سرود و برای مخاطبین شوش نیوز ارسال نمود ؛ این بار یک مثنوی را به نام « مردان سبز » به مناسبت هفته ی بسیج سروده و آن را تقدیم به بسیجیان شوش نموده است :

 

گفت و گو با سیف الدین آشتیانی ، خواننده ی پر آوازه ی لرستان

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

در آخرین شب اجرای گروه موسیقی زیگورات شهرستان شوش که در واقع به روز خداحافظ و وداع با دو هنرمند لرستانی بود ؛ فرصتی دست داد تا با خواننده پر آوازه ی استان لرستان یعنی سیف الدین آشتیایی گفت و گویی  داشته باشیم که حاصل آن در زیر آمد است :

در سوگ زلزله زدگان

یکی از شاعران تهران بزرگ که مدت هاست به مناسبت های مختلف اشعاری را می سراید و جهت انتشار به پایگاه خبری تحلیلی شوش نیوز ارسال می کند ؛ این بار به تقاضای ما به مناسبت زلزله زدگان استان کرمانشاه کمتر از پنج ساعت شعر زیر را سرود :

آیین نکوداشت زنده یاد استاد محمود صفارزاده در تالار نیایش شوش برگزار شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

از ساعت 16 الی 19 روز پنجشنبه 23 آذرماه 1396 به همت اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن شعر و با همکاری کانون بسیج هنرمندان ، آئین نکوداشت زنده یاد استاد محمود صفارزاده ، هم زمان با یکمین سالروز عروج ملکوتی این فقید سعید در تالار نیایش این شهرستان برگزار شد .

شعری از بهجت کریمی به مناسبت اربعین شهیدان کربلا

بانو «بهجت کریمی» با تخلص «گلشن» که تا کنون سه عنوان کتاب در قالب «غزل» و یک کتاب در قالب «مجموعه داستان »را به رشته ی تحریر درآورده است ؛ از دیرباز در محافل شب شعر نیز  فعالیت داشته و دارد .

شوش مقام اول جشنواره ی استانی نغمه های محمدی را کسب نمود

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ حسین فرخی

در جشنواره ی یک روزه ی استانی نغمه های محمدی که ساعت15 الی 17 روز جمعه 17 آذرماه 1396 ، اختتامیه ی آن در مجمع سینمایی  دزفول برگزار شد ، گروه هم آوایی مجمع اهل بیت(ع) از شهرستان شوش توانست مقام اول را کسب نماید .

آئین نکوداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در شهرستان شوش برگزار شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

به همت اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش ، آیین نکوداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی ، تحت عنوان یادواره ی شاهنامه پژوه « زنده یاد علی قلی خان کاظمی بختیاروند » روز جمعه 21 مهرماه1396 ساعت 10صبح درتالارنیایش این شهرستان برگزار شد .

با حضور جمعی از شاعران استان خوزستان؛ هشتمین همایش استانی شعر آیینی«ناله های فرات» در شوش برگزار شد .

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

عکس ـ عیسی کرملاچعب

به همت اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان ، اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش و انجمن شعر فارسی ، از ساعت 19 دوشنبه 6 آذرماه 1396 هشتمین همایش استانی شعر آیینی ناله های فرات در تالار نیایش شهرستان شوش برگزار شد .

خریدار

بهجت کریمی با تخلص «گلشن» یکی از شاعره های تهران بزرگ ، پایتخت ایران زمین به مناسبت هفته ی دفاع مقدس شعری با عنوان «خریدار » سروده و آن را به پایگاه خبری تحلیلی شوش نیوز ارسال کرده که تقدیم به مقام شامخ جانبازان شهرستان شوش شود .

مقالات دیگر...


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست