07242019چهارشنب
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۷۰۹۱۶3514

دانش آموزان بسیجی دختر شهرستان شوش در قالب راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام شدند

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 12:45 پنجشنبه 15 آذرماه 1397 هم زمان با سالروز شهادت شهید احمد کشوری به همت مدیریت آموزش و پر ورش و بسیج دانش آموزی سپاه ناحیه ی شهرستان شوش ؛  550 نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه در قالب راهیان نور به یادمان های عملیاتی جنوب اعزام شدند .

به گزارش شوش نیوز ؛ در مراسمی که در شبستان آستان مقدس حضرت دانیال نبی(ع) و با حضور دکتر عدنان غزی و جمعی از مسئولین دستگاه ها برگزار شد ، عبدالامیر خنیفر رئیس اداره ی آموزش و پرورش شهرستان شوش ضمن قدردانی از اداره ی اوقاف و امور خیریه به خاطر در اختیار گذاشتن مکان تجمع بسیجیان دختر مقطع متوسطه ی دوم عنوان نمود : از این اعزام نهایت استفاده را ببرید و با خودشناسی به خداشناسی برسید چون حضور در محورهای عملیاتی  آغازگر یک تحول در روحیه ی دانش آموزان را به دنبال دارد.


وی افزود :  توسط گروه‌های مردمی به صورت خود جوش در ایامی خاص نظیر «عید نوروز، ایام محرم و... »کارون‌هایی را برای بازدید از مناطق جنگی ساماندهی می شدند  و  از یادمان‌های«دوکوهه ، فتح المبین ، کانال کمیل و حنظله ، فکه ، پاسگاه زید ،  شلمچه، اروند کنار ، نهر خین ، دهلاویه ، شهدای هویزه و.... » مورد بازدید این کاروان‌ها قرار می گرفت. این روند تا سال ۱۳۷۶ ادامه پیدا کرد. و در واقع کاروان راهیان نور رسما  از سال ۱۳۷۶  در قالب های « بسیج محلات ، بسیج طلاب ، بسیج عشایر ، بسیج دانشجویی ، بسیج دانش آموزی و.... » آغاز شده‌است.

دکتر عدنان غزی فرماندار شهرستان شوش نیز با قدردانی از پایگاه بسیج دانش آموزی و مدیریت اداره ی آموزش و پرورش ؛ آشنایی با فداکاری ها و جانفشانی های رزمندگان در محورهای عملیاتی هشت سال دفاع مقدس را ره توشه ای مهم برای دانش آموزان دانست و گفت : دانش آموزانی که در قالب راهیان نور عازم می شوند طالب این هستند که یک بار دیگر به این مناطق مشرف شوند و با شهدا به راز و نیاز بپردازند چرا که در این اردوهای معنوی بیش از پیش با مقاومت ها و فداکاری های فرزندان دهه های 50 و 60 این مرز و بوم آشنا می شوند و با الگوگیری از شهیدان در جهت اعتلای نظام و مبارزه با دشمنان قسم خورده اسلام استوارتر و راسخ تر گام بر می دارند.


 

وی افزود : الان که به مناطق عملیاتی اعزام می شوید با فرهنگ ایثار و شهادت بیش از پیش آشنا خواهید شد و از امنیتی که این شهیدان برای ما  به ارمغان آورده اند پی خواهید برد و من امیدوارم روزی که به شوش بر می گیرید از این ره توشه سایر دانش آموزان را نیز بهرمند نمایید 

سروان پاسدار علی اسدزاده فرمانده پایگاه مقاومت بسیج دانش آموزی شهرستان شوش ضمن قدردانی از اداره ی آموزش و پرورش شهرستان شوش ؛ خطاب به دانش آموزان گفت : « انتقال و گسترش فرهنگ شجاعت، فداکاری، از خودگذشتگی و رشادت ها »در چنین اردوهای فرهنگی باعث می گردد که شما مبلغه هایی باشید برای منتقل نمودن این فاکتورهایی که اشاره شد به دیگر دانش آموزان که نسل چهارم و پنجم انقلاب را تشکیل می دهند و  از مهمترین اهداف برپایی راهیان نور دانش آموزی ؛ درحقیقت ورود به سرزمینی است  که عطر بهشت دارد و قداستش به سرزمین کربلای حسین(ع) است و در یک کلام راهیان نور یعنی انقلابی بودن و انقلابی ماندن در مسیر حسین (ع).


وی در پایان افزود : امروز 360 نفر از دانش آموزان بسیجی توسط هشت اتوبوس که در هر اتوبوس 4 نفر به عنوان همراه در معیت آنها می باشند در قالب کاروان راهیان نور بسیج دانش آموزی به مناطق عملیاتی جنوب از جمله «دهلاویه ، چزابه ، شلمچه ، حمیدیه و... » اعزام می شوند .


شایان ذکر است در این مراسم « دکتر عدنان غزی فرماندار ، حجت الاسلام سید حسین احمدی امام جمعه ی موقت ، سرهنگ مهرابی جانشین فرمانده نیروی انتظامی ، علی عبدی نسب سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی ، عبدالامیر خنیفر مدیر اداره ی آموزش و پرورش ، محمد حسن پور نعمت رئیس اداره ی اوقاف و امور خیریه ، سروان پاسدار علی اسدزاده فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهرستان شوش و.... » حضور داشتند .


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست