05202019دوشنبه
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۷۰۷۱۶3429

اولین دیدار سرپرست جدید اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش با امام جمعه

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 10:30 صبح روز دوشنبه 16 مهرماه 1397 ، علی عبدی نسب سرپرست جدید اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش به همراه پرسنل این اداره با حضور در دفتر امام جمعه ؛ با آیت الله سید محمد امام دیدار نمودند .

به گزارش شوش نیوز ؛ امام جمعه ی شهرستان شوش در این دیدار علی عبدی نسب را یکی از فرهنگیان فعال و ولایی در امر تعلیم و تربیت جوانان دانست و گفت : بارها در آموزشگاه ها و خصوصا دبیرستان امام خمینی(ره) رفتم  و بعد از اقامه ی نماز با جوانان این آموزشگاه از نزدیک صحبت کرده و به سئوالات آنها پاسخ دادم و گاها این پرسش و پاسخ ها دو ساعت به درازا کشیده می شد اما  چون با جوانان بودنم آخر کار با انرژی به خانه بر می گشتم .

وی افزود : ارتباط با جوانان لذت بخش است چون به مسائل مذهبی  علاقه ی زیادی دارند و من هر ساله وقتی که به دیدار مقام معظم رهبری می روم ؛ در یکی از این سال ها  مقام معظم رهبری فرمود «  خیال نکنید  جوانان از دین گریزان هستند بلکه عیب از ما علما است که  طرف جوانان نمی رویم و با آنها ارتباط برقرار نمی کنیم  ؛ اگر این ارتباط برقرار شود ، بهترین راه برای حذب جوانان خواهد بود . »


آیت الله امام هم چنین اظهار نمود : اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی  هم اگر دیدگاه جوانان را بداند می تواند جوانان را  جذب کند و اگر جوانان جذب شدند می بایست غذای روحی آنها را نیز تأمین نمود که جوانان احساس کنند  عطش آنها سیراب می شود ؛ مسائل دینی می تواند  گره هایی  از زندگی را باز کند  لذا ما  یک جاذبه ی  خوب برای جوانان  باید درست کنیم .

امام جمعه ی شهرستان شوش در ادامه یادآور شد : اگر جوانان ما گاها مرتکب اشتباهی شوند اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی می بایست  با زبان خودشان به آنها بفهماند که اشتباه کرده اند و نباید از طریق خشم و غضب و عصبانیت با جوانان صحبت شود ، ارشاد اسلامی  جای مناسبی  برای جذب جوانان است  و می تواند از طریق « تئاتر ، خوشنویسی  ، نقاشی و.... » آنها را به کارهای هنری تشویق نمود  ؛ قبل از انقلاب  خیلی با تئاتری ها دوست بودیم  و داستان شخصیت های مذهبی صدر اسلام را  در اختیار آنها می گذاشتیم و چون فرهنگ ما غنی است ؛  جوانان با رو آوردن به فعالیت های فرهنگی و هنری  آثار با محتوا و تأثیرگذار در جامعه را تولید می کنند .

آیت الله امام در پایان سخنان خود خاطر نشان نمود : ما برای خلق آثار هنری سوژه های زیادی را در اختیار داریم « هشت سال دفاع مقدس ، شخصیت های مبارز و انقلابی و مسائل روز » از این ردیف سوژه ها به شمار می آیند و با توجه به شناختی که به علی عبدی نسب دارم قطعا از تولید نمایش های بی محتوا ، بی تأثیر و گمراه کننده ، جلوگیری خواهد نمود .


امام جمعه ی شهرستان شوش در پایان قول هرگونه همکاری را با اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در همایش ها و جلسات را اعلام نمود .


علی عبدی نسبت سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش  ؛ سلامتی را بزرگترین نعمت الهی دانست و گفت : در این سه ماه که شما را به خاطر کسالتی که پیش آمده بود زیارت نمی کردیم برای جامعه یک خلع بزرگ به وجود آمده بود و خوشبختانه این کسالت بدون عمل جراحی بر طرف شد و انتظار مردم  برای دیدن دوباره ی شما به سر آمده است .


وی افزود : جایگاه من فقط از نظر مکانی عوض شده است  و از آموزش و پرورش به اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی  نقل مکان شده ام و من انتظار دارم همانگونه که در دبیرستان امام خمینی(ره) برای ما وقت می گذاشتید تا از رهنمودهای شما بهره مند شویم الان هم در ادازره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی لطف شما شامل حالمان شود .

عبدی نسب در اداره فرهنگ را به دو بخش  نقسیم کرد و اظهار نمود : ما یک فرهنگ ملکوتی داریم  که انسان را به اعلی می رساند « پیامبر (ص) وقتی به معراج رفت فرمود ؛  جبرئیل امین  را جا گذاشت در نتیجه حتی فرشتگان الهی  هم حریف انسان نمی شوند و فرهنگ دوم یک نوع فرهنگ پلید است که عاری از هر گونه معنویت است  که انسان را در نهایت به سقوط می کشاند .


وی افزود : با حضور در آموزشگاه ها توانستیم از رهنمودهای حکیمانه ی شما نهایت بهره را ببریم  و همین انتظار را داریم که  این حمایت همچون گذشته استمرار داشته باشد و مطمئن باشید با رهنمودهای جنابعالی به هدایت جوانان  می پردازیم و  از انجام کارهای روزمره اجتناب می کنیم .


عبدی نسب در پایان گفت : حدود 11 ماه است که جلسه ی شورای فرهنگ عمومی برگزار نمی شود ، لذا انتظار دارم از این به بعد هر ماه یک جلسه ی شورای فرهنگی برگزار شود .

امام جمعه ی شهرستان شوش با تشکیل جلسات ماهانه ی شورای فرهنگ عمومی موافقت نمود . در پایان این دیدار یک عکس یادگاری هم گرفته شد .


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست