10182018پنج شنبه
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm
کد خبر: ۹۶۱۰۱۰2946

دیدار رئیس انجمن صنفی کشاورزان شهرستان شوش دانیال(ع) با جمعی از کشاورزان کوی ابوذرغفاری

با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در راستای ارتباط بیشتر انجمن با کشاورزان به منظور تبادل نظر و  بررسی مسائل و مشکلات جامعه کشاورزی جلسه ای با حضور رئیس و نایب رئیس انجمن صنفی با جمعی از کشاورزان کوی ابوذرغفاری در یکی از مساجد محل برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی کشاورزان شهرستان شوش ؛ در این جلسه رئیس انجمن صنفی کشاورزان شهرستان شوش دانیال(ع) ضمن بیان موضوعات کلان پیگیری شده، به نتایج حاصله از فعالیت ها  در زمینه های مختلف از جمله کاهش آب بهاء محصولات و کاهش اجاره بهاء اراضی دولتی در سال گذشته و …اشاره نمود .

 

رحیمی نیا پس از شنیدن نظرات و پیشنهادات کشاورزان در خصوص آشنایی با انجمن و منافعی که برای آنها داشته و نیز مشکلاتی که در حال حاضر گریبان گیر آنها هست پاسخ گوی سؤالات مطرح شده در جمع شدند و مباحثی پیرامون اقدامات انجام شده ارائه دادند.

 

ایشان با بیان مهمترین چالش حال حاضر جامعه کشاورزی که بحران کم آبی می باشد گفت با توجه به حجم آب ذخیره سدها انتظار میرود وزارت نیرو و سازمان آب و برق با پیش بینی مشکل کمبود آب راهکارهای لازم جهت مقابله با این بحران را داشته باشد نه اینکه همانند سیل سال قبل به مزارع ، دامداری ها و روستائیان ما خسارت وارد نماید و یا اینکه به محض کمبود بارش ها بحران کم آبی پیش بیاید البته رحیمی نیا با توجه به پیگیری های انجام شده و مذاکراتی که با مسؤلین منطقه ای و استانی سازمان آب و برق داشتند اظهار نمودند که مقرر گردیده موضوع با کارشناسی و اجرای دقیق برنامه از سوی مسؤلین مدیریت شود تا با تأمین نیاز آبی مزارع از خسارت جلوگیری شود و از کشاورزان خواستند که همکاری و همراهی لازم را با عوامل توزیع آب داشته باشند.


 

رحیمی نیا در ادامه با تأکید فراوان اعلام کردند در صورت عضویت همه کشاورزان ( یا حداقل اکثریت آنان )، برنامه های مترقی از جمله : تشکیل کارگروه تحصصی آبیاری- زهکشی( به منظور نظارت بر عملکرد شبکه های آبیاری و حتی میزان آب تحویلی به کشاورزان و ... ) ،تشکیل کارگروه تخصصی حقوقی ( به منظور پیگیری قانونی مطالبات کشاورزان حتی پیگیری امور حقوقی شخصی اعضا و ...) ، تشکیل کارگروه تخصصی زراعت و ... که از ابتدای تأسیس انجمن در نظر داشته اند را عملی خواهند نمود.

 

وی درپایان با اشاره به برنامه ریزی های انجمن درخصوص چنین دیدارهایی برلزوم تشکیل اینگونه جلسات تأکید و از آقای مسعود دیناروند که زحمت برگزاری این جلسه را تقبل نموده بودند تشکر کردند. 

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست