10182018پنج شنبه
Last updateشنبه, 06 می 3882 2pm

گرداب شوش(قسمت بیستم ـ خرد و اندیشه)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

خرد و اندیشه توانایی های خاص آدمی اند.با استفاده از چنین قابلیت هایی می توان انواع مشکلات را حل کرد و راه را برای رشد و ترقی هموار نمود.این به عنوان مهم ترین داده برای نوع بشر مطرح است.


گرداب شوش(قسمت نوزدهم ـ پیروی)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

ماهیت تشکیل شوش نشان دهنده ی زندگی روستایی است.شهری که فقط نام آن را دارد اما تفکرات و اندیشه های سنتی و انواع رسومات برجای مانده از عصر حجر را نیز با خود داراست.شوش با ورود انواع روستاییان تشکیل گردید. 

گرداب شوش(قسمت هیجدهم ـ سیاست)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

شوش در رابطه با سیاست دارای دو شکل کلی است.ابتدا سیاست قبل از پیروزی انقلاب که معمولا تا سال پنجاه و شش در سکوت بود و دوم بعد از انقلاب که آن نیز دارای ویژگی های خاصی است.

گرداب شوش(قسمت سیزدهم ـ مرگ )

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

شاید برای بسیاری مرگ پایان زندگی نباشد.دنیایی زودگذر و رفتن به دنیایی دیگر  که بسیار متفاوت با دنیای امروز است.مرگ نیز در برهه ای از مطالعات قرار می گیرد و جسم در زمین دفن و به یاد آن مراسمی تدارک دیده می شود.

گرداب شوش(قسمت هفدهم ـ اقتصاد)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

شوش با بعد اقتصادی بیشترین نظر  را به خود معطوف داشت.طمع کاوشگران برای یافتن انواعی از طلاها و سکه های قدیمی و نیز الواح ارزشمند به امید فروش و درآمد زایی ابتدایی ترین راه برای ورود به شوش جدید گردید.

کارگاه آموزشی تقویت حافظه همراه با ویژه برنامه های شاد در تالار نیایش شوش برگزار شد

تهیه و تنظیم ـ عباس کرم الهی

ساعت 22 سه شنبه 30 مردادماه 1397 همزمان با شب عید سعید قربان  ، به مناسبت دهمین سالروز تأسیس آموزشگاه زبان خارجه ی کلام ، کارگاه تقویت حافظه همراه با  برنامه های متنوع و شاد در سالن اصلی تالار نیایش شوش برگزار شد .

گرداب شوش(قسمت شانزدهم ـ ریاست)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

در شوش مسئله ی تسلط افراد بر منصب ها و مقام ها به صورت های مختلفی مطرح بود.در قدیم انواع شیخ ها،خان ها،کدخدایان و نیز بزرگان طوایف بر جمعی ریاست می کردند و البته که هنوز آثاری از آن پا برجاست.

گرداب شوش(قسمت پانزدهم ـ خشونت )

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

عشایری بر آن حاکم است که می تواند رفتارهای آن را شکل دهد.شهرنشینی در آن تابع تفکرات عشیره ای است و انواع کردارها از همین منبع سرچشمه می گیرند.این مهم فقط شامل خواص نمی شود که انواعی از انسان ها را در برمی گیرد.

گرداب شوش (قسمت یازدهم ـ باستان )

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

شوش شهری باستانی است.دارای پیشیینه ی خوبی در تمدن جهانی و نیز مورد توجه ی کاشفان و گردشگران خارجی است.این واقعیتی است که می تواند برای شوش درآمدزایی نماید.


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست