07232018دوشنبه
Last updateیکشنبه, 11 آوریل 3260 9pm

گرداب شوش (قسمت هشتم ـ فرهنگ )

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

شوش جدید با مهاجرت ها تشکیل گردید.گذر زمان این شکل را به وجود آورد و تابعی از جبر گردید.شوش اصیل در دوران های قبل از بین رفت و با کوچ اصیلان از میان رخت بربست.دوران عظمت به پایان رسید و با نام شاه ستمی مدفون گشت.دیگر ایرانی و ایران به پایتختی شوش توجهی نکرد و مدت ها شوش در سکوت مرگبار باقی ماند.


گرداب شوش (قسمت هفتم ـ شکوفایی )

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

شوش با تمام عظمتش در طول تاریخ نشان دهنده ی یک حقیقت بزرگ بود و آن اینکه هیچگاه در توقف باقی نماند.مردمانی با فرهنگ و قابل رشد که با کوشش های شخصی و جمعی خویشتن را به تعالی رساندند.

گرداب شوش (قسمت دوم ـ لغت یابی گرداب )

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

یافتن معنای لغوی گرداب کمک دهنده ای مهم برای تمرکز بر مطلب است.در واقع با این کار می توان انواعی از برداشت ها در مورد این واژه را حذف و تنها معنای واقعی را جایگزین نمود.

گرداب شوش ( مقدمه)

نويسنده : استاد جعفر دیناروند

پس از اتمام  مقالات استاد جعفر دیناروند با عنوان « فریاد » از امروز با موضوع جدید یعنی « گرداب شوش » روزهای جمعه ی هر هفته در خدمت مخاطبین شوش نیوز هستیم .

گرداب شوش (قسمت پنجم ـ خروج)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

در دروان بچگی که وارد گرداب های شاوور می شدیم سریع از آن خارج شده و دوباره خود را آماده ی ورود می کردیم.علت آن مشخص بود گردابی زود گذر که می چرخاند و نوعی لذت را به همراه داشت.

مجموعه مقالات فریاد( قسمت 59 ـ فریاد و استمرار)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

انسان موجودی امیدوار و در حال حرکت است.توقف در روند زندگی او وجود ندارد.این نفس انسان بودن است که با کار و تلاش برای رسیدن به مقاصد خود اقدام کند.از این نظر که اهداف هم تمام شدنی نیستند بنابراین استمرار فعالیت ها را ایجاد می کنند.

گرداب شوش(قسمت سوم ـ مفهوم یابی )

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

بسیاری از واژه ها و عبارات در معنای لغوی خویش می مانند و نمی توانند یاوری در درک گردند.اینکه باید معنی لغوی را مهم دانست ؟شکی نیست اما اینکه آیا قادر است تا دایره ی درک و فهم را گسترش دهد؟

مجموعه مقالات فریاد( قسمت 58 ـ فریاد و قوت سازی)

به قلم ـ استاد جعفر دیناروند

فریاد فعالیتی منظور دار برای رسیدن به هدف های والای انسانی است.فریادزنان خاصی را می طلبد و رشد و تعالی معینی را دنبال می کند.به دنبال اجرای مرحله ای منظورهای خویش است و در تلاش است تا با ایجاد تغییرات به سمت تحولات حرکت کند.

مقالات دیگر...


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی شوش نیوز می باشد. تهیه و طراحی : 0171 هاست